| Luyss a întrebat:

ce sar întâmpla daca niste părinți sa spunem tatăl daca da in copilul lor de 18 19 ani major cu pumnul in el fara palme tatăl in copil lui si cam ce trebui sa facă

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Imi pare rau ca se întâmplă acest lucru. Poate pleca de acolo sau poate apela la ajutor din partea legii. Dar singur decide ce vrea sa faca. Oricum ca să poată decide cum e mai bine sa aplice principiul tot ce vreți să vă facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

| sofisis a răspuns:

Pai...se trateaza ca orice plangere penala de vatamare corporala. Nu conteaza ca e fii-su, pentru ca e major. Daca depunde plangere impotriva lui, il trateaza ca pe un caz normal.

| Anonimous123321 a răspuns:

Tatal acelui adult(are 18-19 ani,nu mai e chiar copil) nu are voie sa loveasca o alta persoana,ORICARE,acel 'adult' se poate duce la politie,are acest drept,este o lege care e impotriva agresarii domestice (Adica in familie), iar tatal va putea primi o amenda sau daca e FOARTE grav s-ar putea alege cu inchisoare...

P.S [Sunt nou, daca vrei, imi poti da PRIMA mea funda, mai ales daca ti-am fost de ajutor happy ]