| InnocentLoovee a întrebat:

cine a fost domnisoara de onoare la o nunta? si ce face domnisoara de onoare? Multumesc! Nu-mi dati raspunsuri de pe google. Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Biia14 a răspuns:

Buna! Am sa te ajut eu!winking
Domnisoara si domnisorul de onoare trebuie sa umble peste tot cu nuntasii adica la nasi, mire si mireasa.De la mire domnisoarele primesc un buchet de flori, iar daca esti principala domnisoara de onoare de la nasi vei primi o lumanare mare.Aceasta va trebui sa fie aprinsa in timpul slujbei de la biserica.Nu e de greu sa fi domnisoara de onoare.Tot ce trebuie sa stii e ca vei umbla toata ziua asa ca ai grija la inaltimea tocurilor...happy Funda? puppy dog eyes

| InnocentLoovee explică (pentru Biia14):

Multumesc! Dar asta e la starea civila si biserica. La nunta, adica local trebuie sa fac ceva?

| Biia14 a răspuns (pentru InnocentLoovee):

Nu trebuie sa faci nimic decat sa dansezi si sa te simti bine! Ce ai putea face este sa furi mirele tu si cateva domnisoare sau fete[Nu este obligatoriu, dar este un lucru pe care mai toate domnisoarele de onoare fac.De exemplu eu si cu inca 2 am furat mirele si nasul, iar daca nasa si mireasa au vrut sa ii inapoiem trebuiau sa danseze un vals cu o portocala pe cap si dansul pinguinului.A fost ceva foarte distractiv, iar nuntasilor le-a placut. Poti sa pui si altfel de "pedepse".]Distractie placuta! Imi acorzi si funda? :*

| InnocentLoovee explică (pentru Biia14):

Multumesc, da. Chiar ai fost de mare ajutor. Dar inca o intrebare laughing) Ce rochita ai avut? Lunga? pentru ca mie nu prea imi plac alea lungi. Dar mama mea zicea ca aia lunga se potriveste pentru postura de domnisoara de onoare.

| angelwithgreeneyes a răspuns (pentru InnocentLoovee):

La o groaza de nunti la care am fost nu s-a furat mirele, ci mireasa!
Au furat-o si a trebuit sa ii sune, si sa-i zica s-o inapoieze, pentru o recompensa, gen o sticla de vin, sau bani, si trebuie sa-i ia pantoful sa dovedeasca ca la ei e mireasa

eu asa stiu, doar am fost la 1000 de nuntui!laughing

| Biia14 a răspuns (pentru InnocentLoovee):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! Am avut o rochita pana la genunchi, poti sa mergi cu rochita lunga sau scurta, nu conteaza! Distractie placuta!

| Biia14 a răspuns (pentru angelwithgreeneyes):

Fiecare face cum vrea phbbbbt!

7 răspunsuri:
| oanna14 a răspuns:

Mhm,eu am fost. Trebuie sa stai mereu pe langa mireasa. Funda?happy