| TweetyRebeLa a întrebat:

happy Cine ma ajuta FUNDA! Vineri e majoratul unei prietene si ma gandeam cum as putea sa ma machiez. Ce ziceti?
O sa iau o rochita alba, scurta cu niste sandalute cu platforma (albe cu cateva pietricele). Ma gadeam sa-mi fac smokey dar nu stiu sigur. Ce ziceti?
P.S : am ochii caprui spre verde si fata ovala happy

Răspuns Câştigător
| BiiaB a răspuns:

Da! Un model frumos care sa te avantajeze ar fi minunat!happy
Cu mare placere big grin

4 răspunsuri:
| RenataG a răspuns:

Buna,zic eu ca ar merge mai bine o rochie neagra pentru ca merg mai multe tipuri de machiaje...dar eu ti as recomanda cel mai clasic machiaj, o linie subtire la ochi neagra cu un tus (ti ar mari ochii) si niste buze rosii

http://www.hotcity.ro/files/i/033/23/buze00.jpg

| TweetyRebeLa explică (pentru RenataG):

Culoarea tenului nu-mi permite sa folosesc ruj rosu. big grin

| BiiaB a răspuns:

Salut!
Rochia alba este o alegere vestimentra pretentioasa si se poate transforma in dusmanul tau, pentru ca iti poate evidentia foarte usor defectele asupra carora nu ai vrea sa atragi atentia.
Poftim un site cu niste make-up-uri, poate iti place ceva :
http://www.ameliatamasan.com/machiaj-mireasa/
Succes!

| TweetyRebeLa explică (pentru BiiaB):

Stiu ca este o alegere pretentioasa dar conteaza sa aiba un model care ma avantajeaza, nu? Albul ma ajuta sa maschez defectele pe care le amthinking happy mersi pentru site.

| BiiaB a răspuns (pentru TweetyRebeLa):

Da! Un model frumos care sa te avantajeze ar fi minunat!happy
Cu mare placere big grin