Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se fac tatuajele semipermanente? Tot cu ace, sau este o alta procedura?

5 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Cele semipermanente nu se fac la fel, ci cu henna daca ai auzit. Sunt acele tatuaje desenate pot zice pe piele cu in bețișor cu un amestec de plante, la inceput e negru cand s-a pe piele si dupa de spală si ramane pe piele acea culoare portocalie! Cauta pe google henna si vezi daca iti place cum arata! Acestea tin aproximativ 4 saptamâni! Succes!

| FanulMeu a răspuns (pentru Gabi19971983):

Eu am cautat cateva firme, si acolo spuneau ca tin intre 2 si 7 ani

| Axys a răspuns (pentru Gabi19971983):

Asa e!

| Gabi19971983 a răspuns:

Hmm,posibil,eu ce am știut ti-am spus.

| Marie18 a răspuns:

E altfel de procedura
unele se fac cu Henna si e un fel de betisor foarte subtire nu te doare ci e o senzatie placuta iar altele se fac cu un fel de creion cu varf ascutit pe farful "creionului" ia "vopseaua" si iti face tatoajul