| LetsRock a întrebat:

cum ar trebui sa sune o conversație cu o fată pe care o plac? Sunt timid, si nu am mai vorbit cu ea pana acum.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o lucruri despre ea si afla ce aveti in comun. Apoi puteti vorbi despre asta. Daca ai putea fi si putin mai original decat cei care adreseaza vechile intrebari: "Ce muzica iti place?" sau "Ce filme iti plac?" ar fi perfect.
Daca nu stii cum sa incepi sa vorbesti cu ea, leaga-te de ceva ce se petrece in momentul respectiv in jurul vostru.
Un alt secret al comunicarii de succes ar fi: "Vorbeste-i unui om despre el insusi si te va asculta ore intregi." Larry King
Daca simti ca te coplesteste timiditatea spune-i asta. Spune-i ca esti putin cam timid. Marii oratori ai lumii au observat ca daca incepi prin a-i pune in tema pe oameni cu situatia in care te afli te vei simti mult mai bine pe parcursul conversatiei sau discursului.

| ArinaWolf a răspuns:

Nu cred ca exista conversatia perfecta si daca exista eu nu o cunosc. De ce nu ii spui pur si simplu buna si apoi sa vorbiti despre lucruri la intamplare? Trebuie sa iti faci curaj, cu tot cu timiditatea ta! Doar nu vrei sa o pierzi nu?
Vezi ce ii place, spune ceva si despre tine, e mai usor decit parehappy
Fii tu insuti, e cel mai importanthappy

| Ysa232 a răspuns:

Incepi conversatia cu un frumos '''buna'' apoi lasi tot sa vina de la sine, vorbeste cu ea despre lucrurile comune, sau despre scoala, facebook, numarul de telefon, orice iti vine la gura! happy