| JonD a întrebat:

Cum as putea sa ii dau de banuit unei fete ca o plac? Mentionez ca nu suntem prieteni nu am vorbit niciodata cu ea, dar e in scoala cu mine.Multumesc anticipat.happy

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Pai in primul rand apropie-te de ea. Faceti cunostinta, schimbati cateva ganduri si deveniti in felul asta amici. Incearca sa fii apropiat de ea - mai iesiti la un film sau un suc ceva, mai vorbiti, cere-i id-ul, nr de teefon, condu-o, etc. Daca vine ziua ei sau o ocazie gen martisor sau zi de nume da-i un mic cadou, nu stiu o ciocolata, sarut-o pe obraz, etc. La un moment dat veti fi prieteni buni (dar trebuie sa ai rabdare nu sa sperii biata fata happy ) si atunci poti incepe sa o intrebi ce fel de persoane ii plac, ce parere are despre tine si ma rog mai conversati relativ la aceste subiecte. Cand deja ai trecut de toate acestea si consideri ca ar putea sa te simpatizeze, treci la actiune : spune-i ca o placi, ca insemni mult pentru ea. Aici ai grija nu fi nici obsedat dar nici sa zici vrei sa fii cu mine bine, nu iarasi bine pentru ca va da impresia de indiferenta adica e ca si cum nu ar insemna prea mult pentru tine.

Parerea mea e ca asta nu prea e dragoste daca tu doar ai vazut-o, nu o cunosti deloc dar, in fine sper sa iti iasa! Mult succes... dragostea pluteste in aer :X sper ca am ajutat

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Ce zici o funda? big grin