| VasileMoldova a întrebat:

cum as putea sa ma imbunatatesc la matematica si fizica nu ma pricep de loc sunt in clasa a 7a dar profesorii cand explica nu inteleg nimic mwdia la fizica e 5, 8 la matematica 6, ceva dar la celelalte ma descurc bine doar un 7, 5 la chimie si 7, ceva la geografie dar alea le corectez eu dar la fizica si matematica ce sfaturi mi-ati da am incercat sa invat sa ma uit pe Youtube la exemple de rezolvare a exercitiilor si problemelor tot nimic va rog ajutor fara injuraturi va rog astept un sfat prietenesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cu un click, vezi continutul fiecarei tematici din link-urile :
http://www.profesorultau.ro/clasa-a-7-a.aspx
http://math-pdr.com/clasa7/clasa7.html

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Lasă exemplele și învață-te în primul rând să înțelegi ce faci acolo, să gândești logic. Nu copia papagal după exemple că nu te ajută cu nimic. Vei știi că ai înțeles când vei fi în stare să îți faci propriile exemple.

| VasileMoldova explică:

Dar in legatura cu fizica?

| VasileMoldova explică:

Ce mi-ati recomanda nu e neaparat siteuri dar mod de invatare mai usor

| VasileMoldova explică:

Nu e neaparat siteuri dar moduri cum as putea invata mai bine la fizica va rog!