| SefanuRomaniei a întrebat:

cum o sa fie clasa a 9-a? Cum vi s-a parut voua clasa 9-a? Mi-e cam frica de noii colegi, cum o sa se compoarte cu mine si daca o as fie precum imi imaginez.

La anul o sa fiu in clasa a 9-a, saptamana viitoare termin clasa a 8-a iar astept cu nerabdare clasa a 9-a happy

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta nu o sa fii "Sefanu" liceului, insa nu ai nici de ce sa te sperii daca iti aperi teritoriul. Mergi la cel mai mare tip din liceu si fara sa-i spui nimic, ia-l la bataie, apoi pleaca cu prietena lui. Vei avea o viata linistita dupa. Glumesc ( asta doar daca nu e te crezi in stare de asta. Glumesc iar. Sau nu? )

Oricum, stai linistit si fa in asa fel incat sa fii cat mai sociabil cu toata lumea. Iti va placea.

| TheGreatPerhaps a răspuns:

Hei, hei, hei!
Inceputul clasei a IX-a va fi un adevarat amalgam de emotii, atat negative, cat si pozitive. Totul va fi NOU SI PALPITANT, cel putin primele 2-3 saptamani, dupa care va interveni rutina si toate cele. Colegii nu vor fi altfel decat cei cu care esti obisnuit, sunt tot copii, tot elevi, cu aceeasi mentalitate ca a tuturor copiilor. Nu-ti fie teama sa ramai original, sa nu-ti pierzi eul, indiferent de parerile si actiunile celorlalti.
Pe scurt, o sa fie plictisitor, cam toata perioada liceului. Ma rog, asta depinde de tine. Sper sa faci in asa fel incat liceul sa fie o perioada memorabila, la amintirea careia sa simti fluturasi in stomac - nu ma refer la foame. Pentru informatii suplimentare, adresati-va mie, intr-un comentariu.

| alexz122 a răspuns:

Incearca sa nu te faci de ras din prima saptamana prin prostie sau lauda, in rest fii tu.