| mydarkestdays a întrebat:

in curand imi voi intalni noii colegi de clasa(de liceu). saptamana viitoare,probabil, deoarece am fost toti de acord sa ne intalnim la liceu cand depunem dosarele.problema mea este ca eu nu cunosc pe nimeni si nu stiu cum as putea sa incep o discutie cu ei....ma ajutati, va rog?

2 răspunsuri:
| DaniEllaG a răspuns:

E stupida intrebarea! Fii mai tupeista, totul vine de la sine, probabil nu tu vei incepe o conversatie, poate altcineva si uite asa se nasc o mie de conversatii printre care sigur te vei putea strecura si tu cu o discutie doua.

| SonDev a răspuns:

De ce să începi o discuție cu ei cand ai putea să începi o discuție cu unul dintre ei, cineva care ți se pare interesant sau îi poți lăsa pe ei/ele să vină la tine.Cea mai buna soluție este să faci tu primul pas.Succes!