| Cristiano1000 a întrebat:

cum pot ajunge in crangasi din colentina?happy Fara metrou!

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Tramvaiul 41 pana la Manastirea Casin si apoi masina 282 pana la D-na Ghica-Colentina, sau 41 pana la Lujerului, apoi masina 336 si troleul 66.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Scze, ti-am spus traseul in sens invers.Cel mai rapid metroul de la Obor-Victoriei-Basarab-Crangasi.

| corolav a răspuns:

Mai frumos e drumul pe jos. Ieşi în Griviţei( peste podul Grant), faci puţin la stînga, apoi pe lîngă cimitirul Sfînta Vineri, pe lîngă terenul de sport Parcul Copilului şi ai ajuns la PiaţaDomenii. De aici pe str. Al. Constantinescu( fostă Cîmpinei ) ajungi la Mînăstirea Caşin. Cam trei sferturi de oră din Crîngaşi. Urmează Str.Mareşal Constantin Prezan (fostă Aleea trandafirilor), Arcul de Triumf, TVR, Dorobanţi, apoi la stînga, ajungi pe undeva prin spatele stadionului "Dinamo", traversezi bulevardul Barbu Văcărescu, de la Circ faci la dreaptă şi ai ajuns în Colentina.
Mergi aproape două ore dar şi cu mijloacele de transport, în afară de metrou, faci mai mult de o oră. Garantat!
Asiguratorul ţi-a indicat 5 mijloace de transport. Cît stai în staţii, cît mergi, plus îngrămădeala din troleibuz,, plus costul biletelor...în mod categoric ieşi mai în cîstig aşa cum am spus eu. Plus că dai jos vreo două kilograme. Încearcă traseul ăsta în fiecare zi şi apoi mai vorbim.
Eu zic să consulţi şi un Bucureşti cards, cauţi traseul aşa cum am zis eu şi vei vedea. Stai, scuze! De fapt e invers. Dar tot aia e! De fapt din Colentina, de unde mai exact? Că şi Colentina asta nu e chiar aşa de mică.

| corolav a răspuns:

Scuze! Bucureşti Maps (hărţi)nu cards