| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa devin o persoana inerta? Adica sa fiu indiferent fata de toata lumea. Deja mi s-a spus de multe ori ca nu am sentimente, si mai ales din cauza ca eu nu cred in dragoste.
Se poate cumva sa ajung indiferent la tot ce sa intampla in jurul meu? Sa nu imi pese de nimeni, sa imi vreau doar binele meu.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Inert inseamna cu totul altceva si Doamne fereste sa ajungi inerta!

| SkyPilot a răspuns:

Pai cam toti suntem asa. Unii disimuleaza mai bine si lumea ii crede altruisti.
Gandeste-te mereu la interesul si la binele tau. Aminteste-ti mereu si vorba aia cu facerea de bine. Evita cat poti de mult sa promiti ceva. Daca te obisnuiesti cu acest mod de gandire, in cateva luni vei fi asa cum vrei.

| Ysa232 a răspuns:

Dacă te vei gândii numai la tine vei fii egoist. Și orice e posibil... Dacă vrei să fii indiferent, e foarte ușor. Să nu te intereseze de nimic din jurul tău. Așa am devenit și eu. Și e chiar mai bine așa.winking