| anonim_4396 a întrebat:

big hug am o pare problema, a inceput sa-mi placa de o colega dar ea e mai directa si mi-e cam asa sa-i zic ca o plac de frica unui refuz, adica sunt experimentat cu fetele dar acum mi-e frica ieri am luat-o de mana si m-a strans si ea apoi deodata mi-a dat drumu si a inceput sa se alinte cu mine adica pentru mine e un paradox in fne e putin mai alintata sau uneori ne-am apropiat ff mult dar n-am av curaju sa ma apropii si mai mult ca erau si mai multi si cred ca se ferea, mereu se baga in seama cu mine si nu stiu ce sa mai cred, sunt o gramada de gesturi din astea care ma fac sa cred ca ma place, dar uneori ea ma face sa ma razgandesc... voi ce ziceti sa vb cu ea?:d fundita pentru cel mai bun raspuns :d

Răspuns Câştigător
| bombănucleară a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu ea intre patru ochi,sa o intrebi daca te place, dar incearca sa nu fi direct, sa o intrebi ce mai face etc.Trebuie sa fi pregatit pentru orice. Daca te refuza, incearca sa treci peste asta, ca mai sunt o multime de fete pe lume.

4 răspunsuri:
| Ananas2 a răspuns:

Da. eu zic sa vorbesti cu ea. orice raspuns ti'ar da, trebuie sa fii tare.
bafta!

| FucktheSystem a răspuns:

Ieșiți odată doar voi doi și atunci spune-i ce crezi, dacă te refuză nu e sfârșitul lumii și puteți să rămâneși doar prieteni cum sunteți și acum.

| EduardPaul94 a răspuns:

Buna.sincer sa fiu stiu exact prin ce treci.am patit si eu asa...incearca sa o duci intr-un loc mai retras de lume(adica sa nu fie prea multi prin jur ca s-ar putea sai fie rusine ) si sa ii spui ca o iubesti foarte mult, ca ti-ai dat seama ca pe ea o iubesti cu adevarat si ca ai vrea sa ai o relatie cu ea si astepti sa vezi ce zice.dar cand vb cu ea vezi sa o tii in brate.ca sa-ti fie mai usor sa o saruti daca o vezi ca e nedumerita. dupa parerea mea nu ai nimic de pierdut dragule.(bine ca ai tupeu sa vb cu o fata nu ca altii care abia se chinuie ).cam in genul asta am actionat si eu.nu i-am spus ca o iubesc fiindca am cazut de acord ca daca suntem din aceiasi clasa o sa ne plictisim repede unul de altul straight face...bafta!

| Elisa a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu ea si iti vei da seama singur daca te place. Intreaba-o intr-un final poate te va accepta ca prieten. Ai grija ce faci. Bafta.

Fundita?