| DoN95 a întrebat:

daca dau follow pe Instagram cuiva care nu are profilul privat, tot trebuie sa imi dea accept sa il pot urmari? Chiar daca profilul e public?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca are profilul privat, atunci va trebui sa-ti accepte. Daca e public, atunci ii va aparea pur si simplu "... is following you". Nu trebuie sa confirme nimic.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă profilul e pe privat nu îi poți urmări activitatea. Numai dacă și-l face pe public atunci da, îi poți urmări activitatea și nu e necesar să confirme el.