| anonim_4396 a întrebat:

daca gandesc mult inseamna ca sunt stresat? Toata ziua stau si ma gandesc mai ales seara si imi pun tot felul de intrebari in minte, oare asta inseamna ca sunt stresat? Si daca nu..cum aflu ca sunt stresat?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU asta inseamna ca esti stresat, multi gandim mult si nu amev nici un stres.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se poate spune ca esti stresat daca te framanti si suferi de la ganditul ala mult, daca esti anxios (frica inexplicabila)si iti provoaca disconfort emotional /psihic, daca apar si probleme de concentrare si mai ales daca suferi, adica daca simti discomfort emotional aruncat cand gandesti prea mult. Daca adormi greu din cauza ganditului, daca ai insomnii si te framanti mult la anumite probleme atunci se poate spune ca esti stresat.Mergi la medicul de familie daca simti ca este nevoie.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Te duci la specialist. da daca ala spune ca esti stresat, accepta tratamentul dar nu diagnosticul. tu fa tot ce poti ca sa afli adevarul despre starea ta.