| aigi1 a întrebat:

Dati-mi si mie va rog o sugestie de proiect pentru fizica un proiect care sa aiba la baza curentul electric. Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Scrie despre istoria curentului electric. A fost si un documentar.Adica scrii cand s-a descoperit si cum a evoluat.Succesbig grin

| aigi1 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ma refer la ceva practic adica niste becuri care se aprind prin energie solara sau eoliana un montaj electric nu referate

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru aigi1):

Aaaa scuze.Pai cauta pe 101machines.com (nu stiu de ce nu imi prea merge netul si nu pot sa mai intru)e plin de aplicatii in care vezi cum functioneaza anumite lucruri. Poti sa faci rost de piese din diferite obiecte si faci ceva cu un motor de 11v.Bafta.