| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, am 14 ani si mi-e rusine de parintii mei, adica, de exemplu de revelion tata a fost de serviciu, si eu am stat doar cu mama, si m-a pupat, am baut sampanie. etc., si i-a zis lui tata ca eu am fost barbatul in casa. laughing, dar mie acum imi este rusine de amintirile astea, chiar nu stiu de ce...

Si in plus, ma enerveaza foarte tare cu invatatul. din ambitie fac sa iau note mici, sa ma lase o data in pace ca nu-i mai suport

a., si azi a venit taicamiu' la mine, in camera si eu ascultam o melodie cam urata. (bug mafia- olimpiada laughing ), si mi-a zis doar sa numai ascult d'astea, dar acum mi' rusine.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

O sa le iau pe rand intrucat vad ca te deranjeaza mai multe lucruri.
1★ Te-a pupat? Mare lucru. Cred ca toti parintii fac asa, nu? Cel putin ai mei fac la fel...

2★ De Anul Nou se bea sampanie deci iarasi, nu vad de ce sa-ti fie rusine.
A spus ca ai fost barbatul in casa intrucat ai fost singurul barbat din casa. Se spune ca aduce noroc sau ceva. In fine. Nu are de ce sa-ti fie rusine.

3★ Iei note mici din ambitie? Asta este de prost gust. Daca esti destept atunci profita de asta! Daca nu atunci nu...

4★ La faza cu muzica nu am ce sa-ti fac. Eu ascult rock *light*, nightcore si chestii de genul deci mie nu imi face nimeni observatii.

Melodiile cu injuraturi sunt de prost gust. Nu mai asculta asa ceva. Exista si alte melodii bune, fara lucruri urate in ele.

Nu are de ce sa-ti fie rusine de parintii tai! Ei iti vor doar binele.

Succes!

| syd2 a răspuns:

Sa-ti fie rusine de parintii buni e cea mai mare rusine. Ma rog, ai mei tot ma enerveaza uneori, dar nu poate sa-mi fie rusine de ei deoarece ei m-au crescut, si datorita lor traiesc.

Răspuns utilizator avertizat
| 5Alex5 a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie rușine de tine, nu de ei. Ei îți vor tot binele din lume și tu cum îi răsplătești? Există un proverb: "Sunt vrednici de laudă copiii care asculta de părinți". Gândește-te de două ori înainte sa vorbești despre oamenii care ți-au dat viață.

| Nymp a răspuns:

Ai 14 ani... e normal sa te puseze. Dar daca ai lua si tu niste note mai mari te-ar lasa in pace, garantat. Nu-i foarte greu sa obtii un 7... sau macar 6