| salatacuvarza a întrebat:

Salut,TPU de azi ma doare incheietura piciorului ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

-Sa iei un analgezic
-Sa.ti masezi zona
-Sa pui o compresa calda
-Sa te duci la doctor pentru a afla cauza

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit in pat, cu piciorul pus pe o perna.
Este bine sa iei un repaus de 1-2 zile, fara sa mai mergi niacieri, ca inchietura sa se refaca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai trebuie sa afli cauza prima dată. Un Nurofen, niste unguent și eventual gheata daca e vreo luxație te rezolva pe moment.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic daca persista durerea. Poate fi o entorsa in cazul in care ai calcat stramb.Tu stii ce s-a intamplat.

| Sistemulxxl a răspuns:

Da cu Contrapain.