| andreig a întrebat:

Cum sa-mi reglez programul? Nu mai pot sa adorm mai devreme de 5-6 dimineata si ma trezesc in jur de 14, efectiv stau de la 3 pana la 6 in pat si nu pot sa adorm. vreau sa ma culc la maxim 2 si sa ma trezesc la 9. thx big grin

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Indiferent la ce ora ai adormi, pune ceasul sa te trezeasca la ora 9. Imediat cum suna ceasul, da-te jos din pat, oricat de somnoros sau obosit ai fi. In ziua respectiva nu te aseza in pat si nu atipi sub nici o forma. Seara baga-te in pat la ora 1 si, chiar daca nu adormi, stai acolo. De asemenea, pune ceasul la 9 si urmeaza acelasi program. Dupa maxim 3 nopti, vei adormi la ora la care te bagi in pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare seara culcate cu jumatate de ora inspre ora dorita de tine si cu jumatate de ora spre ora trezirii pana cand organismul tau se va obisnui

| EaaRux a răspuns:

Ai putea sa nu dormi o noapte, dupa aia sa vezi ce adormi la 10 si te trezesti la 9(iti pui alarma la telefon):*