| slsbwoand a întrebat:

Salut TPU, de ceva timp colegii imi spun ca ar trebui sa mai raresc sprancenele (sa le "penesc") si adevarul este ca chiar sunt mari. Nu stiu ce sa fac, sa le raresc sau sa le las asa si dupa cand mai cresc sa le tai?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu rari nimic de capul tau.Cred ca te referi la pensat? Colegii tai nu au alta grija decat sprancenele tale? Ce remarca de prost gust. Daca tu tii neaparat sa ii asculti, atunci te sfatuiesc sa mergi la un salon si de acolo vei invata cum sa faci astfel incat sa fie ok, nici prea groase dar nici prea subtiri, ci potrivite pentru proportiile fetei tale.Gasesti si pe net indicatii, dar pentru primele dati e mai safe la salon.Bafta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, sa nu faci asta, fiindca colegii vor sa rada de tine!

Sprancenele nu se pensesc, nici raresc, ci se penseaza acolo unde se unesc, sau sunt crescute mai mult, iar pentru acest lucru recomand sa mergi la o cosmeticiana profesionista, sa nu iti strici forma si sa ajungi ca lumea sa rada de tine.

| slsbwoand explică (pentru Violleta2022):

Adica am zone unde cresc mult cum ar fi pe nas