| Nika29 a întrebat:

.. De ceva timp imi place de un baiat, i-am spus de asta (intr-un joc, online) De atunci nu comunicam asa de des si asta ma face trista. In acelasi timp e colegul meu de clasa si vorbeste cu toate fetele, dar pe mine parca nu m-ar baga in seama, faptul care ma doare. Nici eu n-am curajul sa ma apropii sa vorbim. Poate s-a inspaimintat sau ii place de alta, nu stiu, dar imi pare rau ca l-am pierdut ca prieten.
Acordati-mi un sfat, va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este un baiat mai timid. Eu zic sa continui sa discuti cu el, dar sa pastrezi o distanta. Nu-l provoca cu nimic, discuta cu el ca si cum ai discuta cu o prietena de a ta. Daca el chiar te place, te va provoca la un moment dat, adica iti va da niste semne(contacte fizice, complimente, modul in care te priveste etc). Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Este destul de clar ca nu te place. Nu te-ai fi simtit mai bine sa fi ramas amici dar sa stii ca nu va fi mai mult intre voi. Nu ai alta solutie decat sa incerci sa il uiti. Pentru tine ar trebui sa nu aiba nici o importanta ca vorbeste cu celelalte si cu tine nu. Chiar daca ati fi ramas amici, nu ieseai din stadiul acesta si nu aveai mai multe sanse. Eu, ca baiat, nu cred ca e o idee buna sa raman amic cu o fata pe care o plac.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Probabil ca nu te place in felul in care il placi tu, asa ca te evita, pentru ca nu stie cum ar trebui sa se poarte cu tine. Daca ai avut curaj sa-i spui ca il placi, trebuie' sa ai curaj sa-i spui ca nu vrei sa il pierzi ca amic si ca iti pare rau ca s-a indepartat de tine. Totusi, daca nu poti, nu prea ai ce face decat sa lasi timpul sa treaca pana n-o sa te mai afecteze raceala lui atat de mult.

| Pinocchio a răspuns:

Se pare ca nu te place, incearca sa te comporti cu el doar ca o colega buna.