| BunaZiuaMerio a întrebat:

De la ce varsta ai voie sa iti faci tatuaj? O cruce mica de 4 cm pe gat spre exemplu? Am vazut la un baiat de a 8-a cand coboram pe scari.Acum nu stiu daca era real sau cu carioca.

Răspuns Câştigător
| AdeA1991 a răspuns:

Durerea difera in functie de zona in care ti-l faci.( da pe gat e destul de dureros pentru ca e pielea subtire)
Oricum ai timp o viata sa te hotarasti.
Tine cont si ca romanii nostri sunt cam incuiati la minte si un tatuaj la vedere iti poate afecta sansele de angajare pe viitor.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ești minor îți trebuie acordul părinților.

| Eireann a răspuns:

18 sau 16 cu accordul parintilor. Pe gat am auzit ca doare tare. In plus e foarte vizibil si AdeaA1991 are dreptate, poate sa iti fie greu sa te angajezi in special in locuri de munca unde ai contact direct cu publicul. Eu am tatuaj pe brat si la angajare am purtat sacou sa il acopar, dupa am vazut ca si alti angajati au dar ca prima impresie am ales sa nu il arat.

| AdeA1991 a răspuns:

16 cu acordul scris al parintilor

| BunaZiuaMerio explică (pentru AdeA1991):

Nu ca vreau sa imi fac prea devreme.Am 13 ani si sunt foarte sensibil =)si ma gandesc ca doare.

| AdeA1991 a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Durerea difera in functie de zona in care ti-l faci.( da pe gat e destul de dureros pentru ca e pielea subtire)
Oricum ai timp o viata sa te hotarasti.
Tine cont si ca romanii nostri sunt cam incuiati la minte si un tatuaj la vedere iti poate afecta sansele de angajare pe viitor.