| bianka_5500 a întrebat:

am o problema, am un coleg de clasa cu care nu ma impac deloc este foarte rautacios cu mine de fapt cu toti colegii dar cu mine in special asta ma deranjeaza si in special din cauza ca nu i-am facut nici un rau, chiar deseori il ajut la tema pentru acasa! ce sa fac? am obosit de comportamentul lui, nu-mi spuneti nu-l lua in seama pentru ca incerc dar asta il face si mai rau cu mine, si deseori incerc sa ii spun ce cred despre el numai ca sa ma lese in pace, insa cind deja ajung la momentul acesta nu i-o mai pot spune nu imi da voie sa zic nimic, si cel mai mult ma deranjeaza faptul ca ma face de rusine in fata clasei zicind diferite rautai despre mine, unii ma sustin, altii consideridul cine stie ce mare stea, fac si ei ca el, ajutati-ma ce sa fac? am obosit

Răspuns Câştigător
| Adolescenta a răspuns:

Mda sh mie mi s-a intamplat cam la fel. dar inr`o zi cand toata calasa era de fata i-am dat o palma zdravana. iar toata lumea a inceput sa rada de el sh i-am zis ca asa ma simt si eu cand incepe el sa comenteze despre mine. La mine a functionat sa linistit baiatu. Sper ca te-am ajutat. Funda?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ia-o pe diriginta intr-o pauza deoparte si spune-i ce se intampla ea va gasi un mijloc sa-l faca sa taca

| smile a răspuns:

Acorda-i indiferenta POATE TE PLACE

| annutza a răspuns:

Stii? am auzit ca de obicei cand un baiat e rautacios cu o fata, o place. cel mai bine e s ii oferi indiferenta si sa nu il mai ajuti l teme numai daca se potoleste.eu cred ca dintr-un motiv anume te invidiaza. sper ca te-am ajutat...

fundita? pup:*

| bianka_5500 explică:

Merci la toti, cit despre faptul ca ma place,, cu vreo 2 ani in urma eram o pereke))imi placea mult de el...si lui de mine))da acu,, cred ca vrea s se razbune pentru fapptu ca l-am parasit atunci,, Adry poate ii dau si eu lui o palma ca ma maninca palmelede cite ori il vad)))