| Tudormatei a întrebat:

De ziua mea (13 dec) sau de craciun imi doresc o chitara. Sunt incepator, vreau sa ma apuc... Am gasit cateva care sunt destul de ieftine, problema este ca nu stiu cum sa le spun parintilor.Am mai pus intrebarea aceasta, dar raspunsurile nu m-au convins asa mult. Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in cazul in care te intreaba ce cadou vrei spune-le ca doresti o chitara. Dar chestia e ca daca iti iau o chitara pe urma trebuie sa si urmezi niste lectii ca sa inveti sa canti la ea.

| sk8terseeyoulater a răspuns:

Hmmm. Fratele meu a cerut o chitara acum vreo 3-4 ani si a primit una, acuma zace in coltul camerei lui si e acoperita de praf. Vezi sa fii sigur ca te vei tine de ea, si nu vei fi entuziast 2, maxim 3 saptamani si apoi o sa o abandonezi. Daca tu chiar iti doresti o chitara, nu vad de ce parintii tai nu ti-ar lua una, mai ales pentru ca e bine sa cunosti un instrument. Vorbeste cu ei, spune-le ca vrei sa te apuci, si sa speram ca o sa primesti una! Bafta! :* funda?