| Daniel235 a întrebat:

Deci, am 14 ani si vreau sa dau la liceul militar din Craiova, Tudor Vladimirescu. Cu ce medii credeti ca se va intra? Cum este acolo? Merita sa ma duc? As dori sa ma duc acolo si dupa sa ma duc ori la Academia Militara ( ca sa avansez direct la ofiter ) sau la Academie de politie ( sa ma fac ori politist, ori jandarm ). Dar nu stiu ce sa zic, eu vreau in viata mea sa fiu om de afaceri, si zic ca daca ajung militar o sa am un salariu destul de bun sa intru in domeniul afacerilor, voi ce ziceti? Merita?

Răspuns Câştigător
| UpS1 a răspuns:

Ioi. Presupun ca o sa fim colegi de camera laughing Anyway, in legătura cu ceea ce ai întrebat tu... după cum ai observat, liceul militar este foarte des criticat de către diferite persoane in legătura cu faptul căci acolo ai putea sa găsești iadul pe pământ. Multi zic căci acolo este cimitirul adolescentei. Cei care spun chestiile acestea sunt niște persoane care fac parte din latura negativismului, ceea ce rezulta ca părerile lor nu sunt bune. In opinia mea, consider ca acest liceu este un loc in care îți poți dezvolta cât mai multe abilitați cum ar fi: punctualitatea, amabilitatea, munca in echipa, atentia etc etc. Acestea sunt doar putinele avantaje pe care liceul militar ți le-ar putea oferi, sa nu uitam ca rata de Bac este 99, 99% laughing. Majoritatea mediilor cu care s-a intrat anul acesta au fost destul de micuțe (6, 7,8), insa au fost si excepții, bineînțeles.Si ca tot voiai sa știi dacă merita, sincer sa fiu, din punctul meu de vedere, nu ai nimic de pierdut dacă dai la acest profil vocațional, dar aici depinde de tine dacă, consideri ca merita ( sau nu laughing )
Funda? happy

| Daniel235 explică (pentru UpS1):

Mno, hai ca-ti dau o funda ca poate o sa fim colegi de camera si vreau ca eu sa imi aleg patul laughing

4 răspunsuri:
| Rotaru_Vasy_1982 a răspuns:

Bună! Te-ai dus pana la urma la liceul militar?

| Cocea_Adrian_Ionut_1985 a răspuns:

Salutare! Da-mi profilul tau de Facebook si vorbim acolo, sunt in aceeasi situatie cu a ta

| Daniel235 explică (pentru Cocea_Adrian_Ionut_1985):

Pai daca esti in aceeasi situatie, cum ma poti ajuta? laughing