| MarcuPopescu a întrebat:

deci cum sa încep, am 16 ani și vara trecută am lucrat ca paznic. Ușor, ușor m-am apucat de fumat in 3 luni știu ca nu prea se prinde nimic. Dupa vara am început școala și m-am lăsat, acum simt nevoia sa fumez, nu știu cum am rezistat aproape un an. Vara asta ma voi angaja tot ca paznic in acel loc și parca de abia aștept sa stau seara și sa fumez, ma liniștește, ma simt bine, nu știu ce sa fac. Daca puteți ajutați-mă cu un sfat ceva m-ar ajuta orice.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E decizia ta dacă vrei să fumezi din nou, însă eu aș zice că nu ar avea rost, îți dăunează sănătății.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut Marcu. Sfatul meu este să nu fumezi. Face foarte mult rău corpului. Este bine să ai grijă de corpul tău că deseori poate fi reflecția sufletului&a minții. Am ajutat multicei oameni să se lase, unii nu mai fumează de +10 ani. Una din multele soluții ar fi să cauți un înlocuitor care va lucra rapid în subconștient. Nu știu, cipsuri, bomboane mentolate, sau ceva mai practic, sunt foarte multe soluții/vicii nevinovate cum le-as numi. Oricum, sper că ți-am fost totuși cât de cât de folos. Cu plăcere.

| Mimi1204 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa iti zic, macar incearca sa te lasi acum pana nu e prea tarziu si fumeaza slabe gen slimuri, pentru ca is mai ok din punctul meu de vedere. Funda?