| jhonsmyth a întrebat:

Buna tuturor!
Va rog ajutati-ma cu un sfat sau niste sfaturi de lasat de fumat, am22de ani m-am apucat de fumat pe 31 12 1999 fumez de foarte multi ani,va rog indrumatima inspre un medicament sau o metoda de a ma lasa de fumat,eu fac sport si cand sunt la sala nu imi vine sa fumez,cand muncesc nici atat,dar cand stau ca lenesu imi vine sa le mananc, va rog sa fiti seriosi si sa imi dati o parere, dau funda si vot!
Multumesc anticipatsadsadsadsadsadsadsadcryingsadsad

Răspuns Câştigător
| blueSky_3324 a răspuns:

M-am lasat de fumat de 1 an si 5 luni si fumez de la 15 ani, iar pana sa ma las de fumat aveam 23, e foarte greu sa te lasi, crede-ma, dar ce-ti trebuie cel mai mult este vointa. Daca vrei intr-adevar sa te lasi poti sa te lasi cu orice. Eu m-am apucat sa mestec guma, orice fel de guma. Cum simteam nevoia sa fumez, imi luam o pastila de guma. E foarte important in primele 2 saptm sa-ti schimbi tabieturile care-ti provocau fumatul de ex sa nu mai stai in preajma fumatorilor, daca spui ca daca esti la sala nu-ti vine sa fumezi atunci stai mult mai mult timp la sala. Have a nice day!

| jhonsmyth explică (pentru blueSky_3324):

Mersi mult, ai funda:X:X

| blueSky_3324 a răspuns (pentru jhonsmyth):

Mersi