| NoMoreNothing a întrebat:

Deci(fara deci) un prieten de-al meu... stai asa, ce un prieten de-al meu, vad o multime de intrebari care incep cu formula "un prieten de-al meu" dar de fapt problema este a respectivului si ii e rusine sa o spuna! Sa nu va fie frica frate, TPU este un site de socializare si toti avem dreptul sa ne spunem dilema. Asa, revenind, eu sun un adolescent bla bla bla si na stiti cum e aceasta varsta- tot ce e rau te face smecher(bad-ass) si chestii de-astea. Si eu m-am luat dupa prietenii mei idioti si am fumat cam cate 1 tigara pe zi timp de 1 luna si jumatate. Acum m-am lasat pentru ca a fost doar o incercare si stiu ca e nesanatos. Pana aici e clar? Ok si peste 2 saptamani trebuie sa merg la un control general(ca trebuie sa il fac de 2 ori pe an) care include si analize la plamani. Problema e ca parintii mei nu stiu de experienta mea neplacuta si eu sunt mai cuminte de felul meu si chestia e ca mi-am dat seama ca poate sa ma depisteze ca am fumat! Daca afla de asta cred ca am terminat-o cu ei. Ce vreau de la voi e sa-mi spuneti niste remedii ceva care sa-mi curete plamanii in astea 2 sapt., de ex. un prieten mi-a spus sa beau un litru de lapte timp de o sapt. dar nu prea cred ca e adevarat. Va rog sa-mi spuneti daca stiti si va rog sa fie bune! Raspunsului cu metoda ce functioneaza ii dau o mare mare funda! Plz repede! Mersi, TPU Rullz!

1 răspuns:
| MU18781 a răspuns:

Gen, nu sunt doctor si chiar nu ma pricep, dar nu e mai ok sa le spui adevarul despre experienta ta sperand ca te vor intelege sau daca nu, macar te vor aprecia pe viitor pentru sinceritate. Daca toate astea nu se vor adeveri, experienta acumultata te va indruma pe viitor sa nu mai faci sau sa nu le mai spui adevarul.