| Gopnik a întrebat:

Deci faza-i ca de o saptamana am o stare super ciudata cum n-am mai avut pana acum. Parca efectiv am pasit intr-o alta dimensiune si vad totul diferit. Prietenii pe care i-am avut pana acum de foarte multa vreme parca sunt ca niste straini pentru mine. Nu ma mai simt bine in preajma lor si nu mai am chef de nimic. La fel si cu fetele, pana acum eram un tip sociabil care intra usor in vorba cu ele, acum parca nici sa le salut nu mai pot. Si nu, nu sunt persoane noi, ci persoane cu care ma stiu de ani buni. Parca de o saptamana totul e schimbat, am inceput sa am o stare de panica fara motiv. Nici sa ma concentrez nu mai pot. Tin sa spun ca se apropie examenul de capacitate si nu vreau sa-mi pierd concentrarea din cauza acestei stari stupide. Va rog mult sa ma ajutati, chiar nu stiu ce se intampla, am incercat sa nu ma mai gandesc, insa zici ca e o stare permanenta. Nu mai am chef sa rad, si toate lucrurile pe care le faceam pana acum din placere acum le fac fortat doar pentru ca cei din jur sa nu observe ca e ceva in neregula cu mine.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andka1801Suma a răspuns:

Poate este din pricina faptului ca peste câteva luni mergi la liceu si schimbi mediul, iar prieteni le de acum o sa se mai piarda, iar asta te întristează. Au fost simularile săptămâna asta toți suntem dati peste cap.