| trocki1238238409238409 a întrebat:

SALUT TPU! Deci trec printr-o perioada destul de naspa. Am bacul in vreo 3 luni si nu ma pot focusa sa invat fiindca simt nevoia ca trebuie sa incerc cumva sa fac bani. Am pierdut sute de ore in care puteam invata, gandindu-ma la o idee de canal de Youtube sau ceva dar totul in zadar. Va rog sa ma ajutati cei cu experienta in domeniu sau orice sfat e binevenit

Răspuns Câştigător
| juljewel a răspuns:

Puiule, facultatea nu prea conteaza... sunt tone de cursuri care inlocuiesc cu succes facultatile noastre usoare.
Mai, dar bacul... e groaznic daca nu il iei, pune mana si invata, daca nu il iei din prima, nu e nici o tragedie, mai dai o data in toamna, cand e si sesiunea mai usoara... musai sa il iei.
Pt yt ideea o sa iti vina natural. E timp.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie de bani acum!
Asta este clar si trebuie sa iti intre bine in capusor ca banii sunt pe ultimul loc in momentul asta, ca nu-ti poti rata tot vitorul din cauza unui BAC!
Probabil ca vei pierde enorm in viata daca nu vei lua amaratul ala de BAC, ca fara el ajungi un necalificat prin constructii, sau la maturat strazile.
Ia te rog in serios BAC-ul si lasa joaca pe Youtube, ca o sa ai tot timpul din lume, incepand cu a doua zi dupa examenul de BAC!

| rumi36 a răspuns:

Dacă vrei să faci bani din Youtube trebuie să faci trenduri care sunt virale în momentul respectiv când vrei tu să îţi începi canalul.
Când ai trecut de 1000 de abonaţi şi 4000 de ore de vizionare publică poţi să aplici pentru programul de parteneriat.
•Videoclipurile trebuie să fie lungi(4-15+ minute)
•fă ceea ce îţi place şi la ce te pricepi
•editează videoclipurile
•dacă videoclipul te plictiseşte pe tine atunci o sa-i plictiseasca si pe altii deci trebuie sa menţii persoanele care se uita la videoclipul tau cat mai mult posibil pe videoclip
•după ce ai fost acceptat în programul de parteneriat vei putea pune ad-uri pe durata videoclipului si din asta sa castigi bani (trebuie sa ai un cont bancar si valuta sa fie euro)
Pentru mai multe detalii mă poţi întreba oricând

| Unconttpu a răspuns:

YouTube-ul nu mai este o variantă bună de facut bani, concentreaza-te pe BAC si dupa ai timp sa te gândești cum sa faci bani