| mihai199431 a întrebat:

poate ca suna prostesc ceea ce spun, dar nu vreau sa aud raspunsuri jalnice, trec printr-o perioada naspa, am 20 ani, si simt nevoia sa discut cu cineva, prieteni am.dar nu am prieteni care ma pot ajuta, si am zis sa apelez aici. este cineva disponibil sa ma asculte si sa ma ajute cu un sfat ceva?

18 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te asteptam si ascultam cu mare drag.

| vocea a răspuns:

Da amice acest site este pentru a ne ajuta intre noi spune-mi care este problema

| pietrean a răspuns:

Ajutor moral iti pot da multi dintre noi,dar odata ce nu spui ce te-ar framanta, este cam greu.
De prieteni, ducem multi dorul dupa asa ceva.O prietenie adevarata se leaga si dezvolta in multi ani si mai ales atunci cand intervin situatii grele, dificile in viata noastra.
Perioade "naspa"avem multi dintre noi, dar incercam sa gandim pozitiv si sa trecem mai usor peste probleme.Viata nu este totdeauna usoara,vopsita doar in roz,dar,unii,isi fac si probleme din nimicuri stricandu-le ziua,saptamana,lunile si in final viata. Unii ajungem la varste mature si tot fara prieteni(nu ma refer la cunostinte!)suntem.
Cu ce te-ar ajuta,daca iti vom data "raspunsuri jalnice"? Mai bine gandeste pozitiv, lucid, la ceea ce poti face ca sa-ti infrumusetezi viata si atunci sa vezi ce pozitiv gandesti.Dar nici nu trebuie sa te gandesti la ceva ce nu poti ajunge, la ceva irealizabil cu propriile forte, ca atunci depresia nu este prea departe.Trebuie sa fii sigur pe tine,ca ce vrei sa faci,vei face cu siguranta! De exemplu, putem fi prieteni, doar discutand despre problemele noastre.
Daca vrei, putem discuta tot aici, sau putem discuta pe "Mesaje".
Sa ai o zi buna si sus capul ca nu este dracul atat de negru la 20 de ani.La 60 ce o sa mai zici?

| mihai199431 explică (pentru pietrean):

Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.
nu iti pot da mesaj

| pietrean a răspuns (pentru mihai199431):

Atunci,ce te impiedica, daca doresti sa te ajut cu ceva, sa-mi scrii aici?
Numai bine!

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Gandeste-te ca toata lumea face greseli si ca trebuie cumva sa-ti asculti inima.

| mihai199431 explică:

Nu stiu cu ce sa incep....am o stare naspa, nu am chef de nimic, atat in dragoste si cat in viata de zi cu zi, imi pierd increderea in mine

Răspuns utilizator avertizat
| Futhakari a răspuns (pentru mihai199431):

Esti foarte nelinistita, nu ai preteni care ati sunt foarte aproape cu care poti vb prosti, chesti intime.

| mihai199431 explică (pentru Futhakari):

Is baiat! da ai dreptate cu prietenii mei nu prea pot vorbi orice

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns (pentru mihai199431):

Cu familia ta te intelegi? Adica poti vorbi cu ei, lucruri care care te macina si nu iti dau pace?

| girlpoisson555 a răspuns (pentru mihai199431):

Întreb și eu, ce prieteni sunt ăia dacă nu poți vorbi orice cu ei? Trebuie să ai un prieten cu care să poți discuta despre absolut orice, care să fie pe aceiași lungime de undă. happy
Probleme avem cu toții. Probabil vârsta e de vină; sunt dimineți în care și eu mă trezesc fără chef, cu una sau mai multe strări nașpa, dar toate trec, dacă tu nu ai încredere în tine atunci, cine să aibă?
Încrederea în tine nu trebuie să ți-o pierzi, sau care sunt motivele care te fac să faci asta? happy

| TheVintageReckless a răspuns (pentru girlpoisson555):

E baiat, baietii nu sunt ca fetele, sa vorbeasca chiar tot cu prietenii.
nu se exprima cum o fac mai toate fetele fata de prietenele lor.
si na, cand e vorba de probleme, mai ales daca nu are prieteni adevarati, risca sa-i piarda, cunostintele sunt acolo pentru tine doar cand iti merge bine, un prieten adevarat caruia sa-i confesezi diverse si sa ai incredere in el, cam greu de gasit.

@cel care a pus intrebarea, imi poti sa mesaj daca doresti.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru TheVintageReckless):

Mhm. Dar dacă nu poate să vorbească cu un prieten, atunci cu cine s-o facă? happy
Tu când ai o problemă, cu cine vorbeși?
Da e adevărat că voi nu sunteți ca noi fetele, poate nici noi nu vorbim chiar tot, dar asta nu înseamnă că el nu poate să vorbească cu un prieten, cine știe poate și respectivul trece prin ceva de genul și nu știe cu cine să vorbească, sau știu și eu.
Voi băieții! happy

| TheVintageReckless a răspuns (pentru girlpoisson555):

Sunt fata.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru TheVintageReckless):

Atunci greșala mea.

| Futhakari a răspuns (pentru mihai199431):

Eu totusi am 2 preteni cu care pot vb despre orice fara inhibiti nu stiu eu cu preteni mei asa neam obisnuit si sincer e mai usor sa vb cu eii de cat sa ma duc la biserica sa ma spovedesc daca ai inteles aluzia.

| Tulcea a răspuns:

Te ajut eu spunem ce vrei