| MaTeOGG a întrebat:

Deci, vreau sa imi spuneti voua cum vise pare si daca credeti ca am vreo problema (nu imi pasa daca e sau nu, acesta sunt eu).

Deci mie imi pasa de mama, tata, frate, foarte mult, si ma inmoi daca vad ca li8 se intampla ceva si incerc din tot sufletul sa fac ceva, pana aici e normal, dar de restul din familie ( bunici, verisori, etc 0 si oameni din jur, prieteni, necunoscuti nu simt nimic asa de grav daca se ranesc, nu ma inmoi sa zic asa si sunt neutru. Adica daca zambeam inainte, chiar daca moare, tot zambesc si incerc sa ma abtin, si la accidente. Spre ex, mi-a murit bunicul si bunica din partea tatalui, nimic, nici nu prea plang. ( In general nu plang, iar corpul meu lacrimeaza fara sa vreau, si ma fac de rusine, dar dap ). Dar in general tot imi place sa stau langa ei. Nu stiu daca m-am exprimat corect sentimental, dar voi ce credeti. A, da, nu o sa ma duc la psiholog, pentru ca nu cred ca e asa de grav.. aM ZIS ASTA DEOARECE ALTII BOCESC DACA SE INTAMPLA CEVA, SUNT CA TATA. happy

Răspuns Câştigător
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Mie mi se pare normal pentru ca si eu am fost intr-o situatie asemanatoare (nu dau amanunte). Ideea e ca eu nu am fost prea atasata emotional de acea persoana. Si da, ma simteam bine in preajma ei si ma distram cu ea, dar pur si simplu nu mi-a venit sa plang. Poate nici tu nu erai suficient de apropiat de ei. Ar fi si alte motive, de ex:orgoliul - pentru ca nu vrei sa fi vazut plangand "sa nu-ti strici imaginea". E ok, desi poti parea ignorant si fara inima uneori ☺. Dar oricum, baietii nu prea plang la chestii de genu'.

| MaTeOGG explică (pentru copilaroasa2k17):

Stiu, nu? E greu, daca esti sensibil, moale si foarte emotiv, lumea te crede un papa-lapte, daca faci pe insensibilul, lumea te crede ca ai inima de piatra si nu o sa te iubeasca nimeni. Eu m-am impacat cu ideea de a fi eu, si nu vreau sa ma schimb, exista o persoana pentru fiecare tip de om ( partener spre ex ). Daca nu, mor singur, dar macar stiu ca mi-am trait viata cum am vrut, si nu m-am asuns de nimic. Eu sunt un simplu gamer, care vrea sa descopere ca mai multe curiozitati, nu imi place sa stau locului, iar cand se ofera o plecare, excursie, nu conteaza unde e, eu ma duc, imi place sa explorez. Un Apple fanboy, ateu(unii zic ca satanist, dar ce sa le faci), nu imi place decat muzica POP ( Nu toate ), trap si dubstep, nu mint, zic verde in fata, nu sunt timid delooooc! Imi place tehnologia, sunt foarte creativ, si nu prea ma tem de nimic. Mai e cevva dar cam asta e o descriere pe scurt a mea. Crezi ca voi gasi pe cineva, ma simt cam singur, crying(

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru MaTeOGG):

Da, stai chill. Sigur vei gasi pe cineva care te va iubi asa cum esti. Si e foarte bine ca esti tu insuti si faci ce-ti place si nu-ti pasa de parerile altora. Si cum ai zis si tu, exista o persoană pentru fiecare tip de om

3 răspunsuri:
| Scorpio27 a răspuns:

Salut! Eu cred ca nu ai nici o problema, e doar chestia ca unii oameni sunt mai sentimentali și alții nu. Poate e chestia ca nu erai așa de apropiat cu bunicii tai și ție îți părea rău, dar pur și simplu nu îți venea sa plângi pentru ca nu ești o persoana sentimentala. Cu unii oameni nu simți o conexiune atât de puternica și de asta nu simți un regret sau o compasiune foarte mare când li se întâmpla ceva. Presupun ca ești in perioada adolescentina, cel puțin așa cred eu. O alta presupunere de-a mea e ca poate când ti-au murit bunicii erai intr-o stare de șoc, căci încă nu reușiseși sa procesezi ce se întâmplase. Pe lângă asta, nu uita ca oamenii tind sa perceapă și sa se comporte diferit când cineva a decedat - unii plâng sau tipa, iar alții țin toate aceste emoții înăuntrul lor ( unii țin aceste emoții conștienți si vor sa arate ca sunt puternici sau sunt închiși in ei și tind sa retrăiască aceste emoții de unii singuri fiind in șoc, in cazul tău cred ca ții aceste emoții inconștient in tine ). Asta e părerea mea cel puțin. Nu cred ca ai vreo problema sau ca ești lipsit de emoții, pur și simplu asta e felul tău de a trai o pierdere a cuiva apropiat - preferi sa nu plângi și sa ții emoțiile inconștient in tine. Bafta și scuze pentru acest mesaj foarte lung