| rayannaallexandra a întrebat:

Deja nu mai am nicio idee așa că apelez la voi. In urma cu câțiva ani mama a vrut sa ia doi câini, pe care i-a si luat. Sunt de talie mica. Eu una, personal, nu pot sa sufar cainii de talie mica si vreau sa-mi iau unul de talie mare. Cum pot s-o conving atat pe ea, cat si pe tata sa luam si unul mare?
Ps: stau la curte

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia mai mici traiesc mai mult si tind sa fie mai sanatosi. Plus ca se intretin mai usor. Eu am avut si mari dar ai mai multa bataie de cap cu ei. Daca stai la curte le spui ca ar fi frumos sa alerge prin ea si un caine mai marisor. Nu prea mare de genul mamut. Cainii ciobanesti pot fi foarte prietenosi. Am avut. Nu stiu ce rase iti plac dar ar trebui sa-ti faca acesta placere.
Vezi ca daca sunt mai mari necesita mai multa periere si vor lasa mult mai mult par peste tot pe unde trec. Ai de lucru cu eiwinking
Spune ca vrei sa te responsabilizezi. Nu e mare lucru sa cresti unul mic de dimensiunea unui bichon dar la unul mult mai mare va trebui sa cam stai dupa el.

| BaltatuFlorin a răspuns:

Poti sa inveti mai bine la scoala si sa le divedesti ca poti face fata dar tot nu cred ca ar accepta pentru ca deja aveti doi caini incearca.