| andy3122 a întrebat:

din clasa a 4 -a am cunoscut o fata dar nu am avut curajul sa-i zic pana acum am vorbit cu ea pe mess/facebook si i-am zis cam prin cls a 5-a ca imi place de ea. (sunt a 6 a trec in a7 a) si acum am invitat`o in oras la o inghetata. ea a zis ca e ok. si ca vrea sa mearga ..in acel timp ea vorbea cu alt prieten si ii spunea totul ce ii spuneam si eu si isi batea joc de mine razand cu el ca am invitat`o pe ea in oras. ce as putea sa fac? ..nu stiu sunt asa de suparat. sad

Răspuns Câştigător
| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Ea probabil nu isi da seama ce baiat amabil si afectuos esti. E copilaroasa, si este clar ca nu are ganduri solide. Pare neserioasa, si fatarnica, adica cu mai multe fete... Acum, parerea mea, in calitate de fata (eu sunt a 8-a si am 15 ani, si ceva experienta de viata zic eu laughing ), e sa o lasi in pace, eventual sa ii arati ca esti suparat, adica sa incerci sa o eviti si sa nu mai vorbesti cu ea un timp, pana isi da singurica seama ca ce a facut este gresit si ca te-a suparat. Sper ca te-am ajutat, si, mai mult noroc in urmatoarea tentativa de a scoate o fata la o inghetata. happy

5 răspunsuri:
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Nu fi suparat, asa sunt fetele, desi sunt fata dupa parerea mea ea s-a purtat cam urat, nu trebuia sa faca asa.Eu zic sa renunti la ea pentru ca ea nu isi da seama, oricum voi sunteti inca mici, nu exista notiunea de imi place de ea sau vreau sa fiu cu ea.Mai ai pana la 16 ani.Cred ca isi va da singura seama.Nu trebuie sa suferi ca ea practic i-a spus unuia ce vorbeai cu ea, dar nu vreau sa te dezamagesc spunand ca ea nu te place.Eu spun sa o tratezi cu indiferenta, va veni singura daca va dori.

| JustMe6378962 a răspuns:

Da de unde stii ca vorbea cu altul?
Oricum daca esti putin frumusel, nu esti enervant si nu te dai mare, esti de treaba si amuzant, atunci inseamna ca fata aia e cam proasta. Crede-ma ca eu am destule fete proaste in clasa(din pacate pentru mine). Deci, nu pune la suflet... Uneori noi, fetele nu prea gandim cand facem ceva.Te pup! Mai ai grija cu sentimentele!winking

| PatiiixD a răspuns:

Dupa parerea mea, e cam nesimtita straight face. Eu te-as sfatui sa nu o mai bagi prea mult in seama, doar sa o saluti cand o intalnesti pe strada. Daca se comporta asa, nu merita efortul. Lumea asta-i plina de dive impielitate si cred ca ai dat si tu de una. Daca ai prieteni care sa te ajute, vei trece sigur peste si poate, cine stie, vei cunoaste o alta fata potrivita pentru tine. Bafta! puppy dog eyes. P.S. : Si eu sunt de aceeasi varsta cu tine si am trecut printr-o chestie asemanatoare.

| Rebela26 a răspuns:

Pai...Daca esti si genul mai tupeist, poti sa o pacalesti happy Vorbesti cu un prieten si ii spui ca prietenul tau a facut un pariu cu tine. Si pariul a fost in legatura cu ea si cu faza ca iti place de ea si cu iesitul la o inghetatabatting eyelashes

| andy3122 explică:

Daca vrei ma vezi pe facebook si imi zici daca sunt frumusel sau. parerea ta (Andrei Adin - facebook andrei_andre9 - yahoo )