| JustinITF a întrebat:

doar ce am trecut in clasa a 8-a si ma gandesc pe la anul la ce profil sa intru. am inclinatie spre totul ce tine de IT, stiu sa repar calculatoare si telefoane, si la partea ce tine de piese si la partea de soft adica ma pricep si la hardware si la software, de mic mi-am descoperit pasiunea asta. aveam vreo 10 ani si instalam windows-uri...in fine. la ce profil ar trebui sa dau? As vrea la info. Ma pricep la programare am mai facut si imi place doar ca nu sunt prea bun la matematica. numai note de la 7 in jos am. am vreo sansa sau daca nu spuneti-mi un profil.

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Reparat e mult spus... Si eu eram ca tine, ca sa repari in adevaratul sens al cuvântului iti trebuie o caruta de scule fff scumpe. Programare adica cunosti un limbaj de programare? Daca iti place partea de soft incearca sa inveti un limbaj de proagramare gen basic, simplu si vezi daca te atrage. Cat despre matematica, chestia e nasola daca nu iti place pentru ca o sa ajungi sa faci multe ore de matematica.