| PeevBear a întrebat:

Doresc sa ma înscriu la Colegiul militar ‘Tudor Vladimirescu’ din Craiova, și as avea câteva întrebări :
Ce condiții sunt?
Cum sunt elevii de acolo?
Dușul se face la comun? (Băieți)
Profesorii sunt severi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elevii de acolo sunt disciplinati militar, dar ca orice copil, unii sunt rebeli si pot creea probleme sau nelaceri altora.
Da, dusul este la comun, ca in orice unitate militara!
Profesorii sunt severi, ceea ce-i perfect normal intr-o unitate unde militaria este luata adliteram!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Sincer nu prea as recomanda să te bagi la liceul militar. Pe românește iti *** întreaga adolescență. Stai liniștit si bagă-te la un liceu normal plus ca daca vrei sa te bagi in armata nu ai vreun avantaj la probe față de alții. Dacă totuși esti pornit să te bagi acolo... Condiții de armată frate ca nu esti la mama acasa să faci ce vrea pl ta laughing
Acolo dai de tot felul de caractere. Era o vorbă care încă se aplică in proportie de 60% sa zic asa ca s-au mai domolit lucrurile : Prostie mai multă decât in armata n-ai să găsești in alta parte rolling on the floor ( sunt din sistem si știu ce zic )
Dușul obligatoriuuu la comun, să gusti din tot ce are armata de oferit, doar ai grija si sa te pregătești să iti iei prosoape la fund, palme si sa ti se dea săpunul pe jos intenționat laughing mai ales daca esti mai slab de caracter... Bafta nene.
Profesorii variază adică îs si din ăștia înțelegători îs si ****. Da toti au o chestie in comun : Îs severi ca drk. Mai ales daca te văd că esti tu mai rebel si te-au luat la ochii... Scapă daca poți. Stai liniștit nu te da mai șmecher decât esti, taci când trebuie sa taci ( mai mereu ) si să vorbești când esti absolut sigur pe ceea ce spui acolo. Aaaa si sa nu uit. Vezi ca încă se practică trezirea cu apă ( eu am prins o găleată plina direct in mecla laughing si nu vrei sa știi cum e sa dormi într-un pat ud, că cine iti schimba tie alea? ). Bafta si vezi ce faci daca te hotărăști se te bagi acolo.