| anonim_4396 a întrebat:

La liceul militar din Craiova,, Tudor Vladimirescu" este doar mate-info sau mai sunt si alte profiluri?

Răspuns Câştigător
| PsyhoChild a răspuns:

Sincer sa fiu daca te pasioneaza lucrurile astea mai bine faci un liceu si dupa dai la academia de jandarmi decat sa mergi la acest liceu. Mate-info este singurul profil dar sunt foarte stricti la invatatura. Te pun sa stai in camin si poti sa-ti vezi familia doar in weekend, la 9:30 maxim stingerea, dimineata te cam extenueaza(nu stiu de ce va pun sa faceti sport inainte de ore), nu prea ai cum sa chiulesti decat daca ai scutire medicala de la doctorul de familie.
Sincer sa fiu iti pierzi anii de liceu aici, mai ales ca este undeva situat intre Malul Mare si Craiova, deci nu vei avea aces la oras nici asa. Nu vei putea sa mergi cu prietenii la suc dupa ore, nu vei vedea si tu orasul in anii de liceu, adica sa scoti o fata la un suc sau ceva.
Nu te oblig sa nu te duci acolo dar dupa parerea mea iti pierzi adolescenta la acel liceu

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Toate cele 5 colegii nationale militare (din Craiova, din Breaza, din Alba Iulia, din Constanta si din Câmpulung)sunt de profil real si specializarea matematica-informatica.

| Cockye13 a răspuns:

La toate liceele militare profilul este mate-info.