| patriciu4 a întrebat:

Dupa un sfat bun acordat data trecuta am reusit sa ma reintegrez...problema de data aceasta e ca multi ma urasc si sunt mult prea duri cu mine din cauza ca sunt corect...Am aflat ca unii ma vorbesc de rau pe la spate, eu chinuindu-ma sa-i ajut oricum pot...Ce sa fac in cazul asta? Mi se pare aproape imposibil sa redresez problema mai ales ca unii colegi au inceput sa ma descrie in mod gresit celor din celelalte clase?

2 răspunsuri:
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Draga, dar de ce te intereseaza ce spun altii despre tine?
Tu, ai treaba asa : sa te educi si construiesti pe tine ca barbat.
Normal ca pentru asta, trebuie sa -ti asiguri un mediu comod la scoala si acasa.
Dar gandeste : TU esti scopul tau Popularitatea sau reputatia te ajuta, dar nu te construiesc.

Educatia, coloana vertebrala dreapta si capacitatea de a analiza obiectiv oameni si situatii - alea te formeaza ca barbat.

Te-am tzucat, si tine drumul drept. Nu te suci.

| dreamgirl94 a răspuns:

Cateodata nu e bine sa fii complet corect pentru ca nimeni nu prea poate fii complet corect..nu prea ai ce face decat sa-ti schimbi comportamentul si sa astepti in timp indelungat o schimbare.nu prea ai ce facesad