| Popmusic a întrebat:

E o poveste destul de lunga, dar nu stiu ce sa mai fac, deci va cer parerea voua. Am fost cu un baiat ceva timp 1 an. Si ne-am inteles foarte bine. Desigur, am mai avut si certuri. Problema e ca mie a inceput sa-mi placa de altul, chiar de unul dintre cei mai buni prieteni ai lui. Adica, nu isi ziceau totul, dar stateau impreuna, radeau, glumeau, etc. Nu poti controla ceea ce simti. Nu am vrut sa imi placa de el dar uite ca s-a intamplat. Si baiatul cu care am fost a aflat si mi-a tinut predica ceva timp si s-a despartit de mine. El crede ca imi bat joc de el. Acum cateva zile am vorbit cu el si mi-a zis ca ii e dor de mine si ca daca m-ar vedea m-ar saruta ore intreci si alte d-astea. Asa vorbeste doar cand e in preajma mea. Cand e in preajma celorlalti e fix invers.Am fost intr-o duminica la padure cu el si cu niste prieteni. Si el a vrut sa mai ramana, iar eu m-am gandit sa nu-l las singur. Ceilalti au plecat. Ne-am mai jucat noi cat ne-am mai jucat pana ne-am sarutat. Iar baiatul de care imi place a aflat si mi-a zis " Abia te-ai despartit de el si acum iar ti-o cauti cu el. Vrea sa iti faca in ciuda cu altele, nu inteleg de ce ii dai atentie. El isi bate joc de tine in ultimul hal, se lauda ca sta cu altele si tu ce faci? Te saruti cu el? Nu te supara dar nu mai ai ce vorbi cu mine. Nici cand te mai vad nu te mai salut ". El stie ca imi place de el si are prietena, dar cu toate astea, mai da semne. Pardon, dadea. Ca de o saptamana - doua nu am mai vorbit cu el. Am incercat sa vorbesc cu el dar nu imi raspunde. Nu vorbeste cu mine pur si simplu, nu ma baga in seama. Inainte de asta am aflat ca fata cu care m-am certat voia sa ma astepte dupa scoala sa ma bata sau ceva de genul. SI eu i-am zis baiatului de care imi place, crezand ca va rade, dar cand colo el imi zice " Lasa ca vin eu ". Dupa ma suna si imi zice ca nu poate sa vina ca mai are o ora si are test si nu poate sa plece. Nici bine nu a terminat ora si ma suna si ma intreaba daca mi-a facut fata aia ceva. Si mai multe chestii asemanatoare s-au intamplat. Nu stiu ce sa mai fac sa vorbeasca cu mine. Nu stiu ce parere are el, daca ii place si lui de mine sau nu. Oricum nu il intreb ca nu am curaj. Dar problema este fata cu care este. Si faptul ca nu vorbeste cu mine. Si inca o chestie : baiatul cu care am fost a vorbit cu baiatul de care imi place si i-a zis ca el vrea sa se impace cu mine si sa nu se combine cu mine si alte chestii asemanatoare. Ce ati face in locul meu? ( daca se poate, un raspuns de la un baiat puppy dog eyes. Nu e nici o problema daca e de la o fata, dar ei stiu mai bine ce se afla in capul lor )

1 răspuns:
| heart11 a răspuns:

Scuze nu sunt baiat, dar poate te pot ajuta! Sa stii ca e ft complicata problema ta. Deci, tu in primul rind trebuie sa-ti pui la punct sentimentele tale, pentru ca nu poti iubi 2 baieti odata si cum se spune "daca iubesti 2 baieti odata uita-l pe primul, pentru ca daca il iubeai pe el nu te indragosteai si de al 2-lea" sau ceva de genul! Daca totusi il iubesti pe al 2-lea baiat, vorbeste cu el, da inteleg iti va fi greu, incomod dar, daca nu vrei sa il pierzi de tot Fa-o, pentru ca din cite am inteles nu ii esti indiferenta! Odata ce o sa vorbiti, o sa iti dai si tu seama daca te place, spune-i tot ce simti spune-i ca iti pare rau, si dupa toate o sa vina de la sine!