| anonim_4396 a întrebat:

Efectiv ma plictisesc foarte grav in fiecare zi. Stau de dimineata pana seara pe pc si efectiv m-am saturat de orice joc. Inainte mai jucam jocurile online cu alti prieteni dar m-am certat cu ei. Am pus si pe grupuri ca caut prieteni sa ma joc si chestii dar degeaba. SI faza e ca m-am cam saturat de stat pe pc fie singur fie cu prieteni. SA ies pe afara nu am prieteni deoarece in clasa/scoala/in zona mea sunt numai copii naspa care au glume proaste, radeau de mine din orice sau efectiv era un anturaj prost. Cu cei care ieseam inainte ma intelegeam ok dar ne-am certat si eu zic ca nu din cauza mea. Inainte ieseam cam o ora pe afara si restul stateam pe pc dar acum chiar m-am saturat de pc dar nu am ce face toata ziua. Sa invat nu pot pentru ca nu sunt recreat si sa citesc o carte la fel. La mine in cartier si scoala sunt numai tigani, nu sunt rasist dar au un comportament foarte naspa-fura si din astea. Ce ma sfatuiti sa fac? Efectiv m-am saturat. PS fac sport dar merg rar la antrenament.

3 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pai poti face mult mai mult sport. Citeste carti. Invata laughing.

| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Du-te la sala, dar fără pretexte gen "las' ca ma duc mâine", e si sănătos si iti si omoară timpul, plus ca te va face sexy (nailed it).
Apoi du-te fa un sport gen baschet sau handbal, dar tine-te de el si fa-l frecvent (nu de performanța, cat sa iti dezvolți un suflet competitiv), iar apoi pune-te si învață (ca doar pentru tine înveți), fa flotări, du-te la alergat, caută-ti un prieten de vârsta ta care ti se pare ok (nu sa te joci cu el pe pc, sa mergi cu el la sala etc).
Ideea cu sala mi se pare cea mai buna pentru ca o să-ți placa ce vezi, si vei adopta un program gen școala-somn-învățat-sala-somn. Alternezi sportul cu sala, luni, miercuri si vineri sala si marți si joi sport. Iti va trebui sa te odihnești si iti vei omorî timpul.

Sper ca ți-am fost de folos, funda? :3

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Vertic_Sergiu_1996):

Mersi pentru raspuns. Fac fotbal si box dar nuprea m-am mai dus la antrenament pentru ca nu am mai avut chef de ele. Iar la alt sport nu vrea mama sa ma dea sau la sala. Faza e ca imi trebuie recreatie ca sa pot sa invat iar faza e ca nu mai simt nevoia sa ma joc pe pc nici singur nici cu un prieten dar cu un prieten ar fi mai ok. Tot ce as vrea e sa iesim pe afara, la un skate cu bicicleta, sa ne plimbam, sa mergem in mall la film chestii. Dar nu ai cu cine numai ratati si din astea. Am incercat sa imi caut si o prietena si nu a mers. Am incercat de multe ori. Iti dau funda daca nu mai o sa fie alte raspunsuri mai bunewinking