| anonim_4396 a întrebat:

Efectiv m-am saturat de tot. Nu am ce face ziua -in afara sa invat. Vin acasa fac teme ma bag pe pc. M-am saturat sa ma joc pe pc. Joc cam 6 jocuri dar nu mai imi place nici unul. PE cs mi-am pierdut inv de 200 E si nu mai are fun si din astea. ALte jocuri nu am cu cine sa le joc si e naspa singur ca dai de troleri si chestii. Am 2 colegi care au bagat max 30 E in cs si rad de mine ca nu am inventar. PE afara nu am cu cine sa ies, colegii mei sunt super naspa rad de mine ca cica sunt slab, cica urat si etc. Efectiv nu am cu cine sa ies pe afara sau sa fac ceva. Fac fotbal de 4 ani. Dar m-am saturat si de fotbal. Nu ma baga antrenorul la meciuri pentru ca nu avea grupa pentru varsta mea, la antrenament nu ma baga si statea pe bara. Colegii radeau de mine ca nu ma baga in teren si chestii chiar daca eram mai bun decat jumate de acolo. Vreau sa fac box dar nu vrea mama ca cica ma nenorocesc la cap etc. Am super mari nervi ziua pe tema asta si chestii, dau rage foarte repede de la orice. Nu vreau sa imi gasesc o prietena si din astea. De iesit singur pe afara nu imi place si nu gasesc ce sa fac sau o pasiune ceva. Ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| Saltbae a răspuns:

Dacă te pricepi la fotbal, eu zic sa nu te lași de el, chiar dacă nu prea mai ai chef du-te mai rar, dar nu renunța la sport. Cât despre timpul tău liber, am impresia ca nu ești tocmai intr-un cerc de prieteni ok, din moment ce se amuza pe seama ta din motive atât de stupide. Încearcă sa Cunoști alte persoane, in afara scolii, chiar și online. Schimba anturajul, găsește-ți un prieten, doi cu care sa ieși prin lume. Uita-te la filme/seriale, o sa găsești ceva cu care sa te ocupi, gândește-te doar la ce îți place sa faci și fa-o.

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Saltbae):

Mersi pentru raspuns. Am niste prietenii foarte ratati. Rad de saraci(nu nu sunt dar de colegii mai nefericiti) rad din orice. Au un fel de anturaj cam 9 copii care rad. Noi suntem 12. Restu sunt nu pe genu meu. Rad din toate banalitatile sau fac toate shiturile si etc. Cunosc online doar oameni din alte judete si chestii cu care ma joc. Fotbal nuprea mai ma pasioneaza cu antrenorul si echipa asta si chestii. Alt club e tocmai foarte departe si la box nu ma lasa. Dar mersi prietenewinking