| Alycaaaa a întrebat:

Eu de o luna si jumatate incerc sa tin tot felul de diete si fc si sport. Nu am slabit de loc ba chiar am luat 2 kg! Ce pot face? Ca de fiecare data cand ma urc pe catar plang cand vad ca ma abtin de la o groaza de chesti si nu slabesc nici un gram. Ce pot face sa slabesc?

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

•Mananca doar legume si fructe, nici macar un gram de dulcuri.Bea doar apa si ceai, fara suc!
•Fa mult sport, cum ar fi sa sari coarda mult... asta e de mare ajutor dar nu doar 2 minute si gata pe zi, nu asa se slabeste! Da-te cu bicicleta, cu rolele sau mergi la sala, dar incearca sa faci sport vreo 4 ore pe zi sau mai mult, doar asa vei reusi sa slabesti si daca dupa aceea mananci un baton de ciocolata sau grasimi atunci ai facut totul pe degeaba.

| 愛日本 a răspuns:

O am uitat ceva, bea ceai de urzici, e sanatos si ajuta la slabit sau manaca lamai. Sunt bune =p~

| cffc a răspuns:

Văzând întrebările anterioare se pare că tu ai avut primul contact sexual chiar cu cineva căsătorit și după câte știu eu după ce ai primul contact sexual începi să te îngrași nu mai crești în înălțime și multe altele...Asta este cauza degiaba ții diete nu vei slăbi.

| Theo20 a răspuns:

Pff singur MOTTO al meu este " Îți place de mine bine, nu-ți place, iar bine!" Nu știu ce vrei tu să slăbești arăți bine așa, după cum văd în poză. Slăbind te poți îmbolnăvi și sunt destule boli din cauza asta, deci singul sfat pe care ți-l dau e să nu încerci să slăbești înfometându-tehappy

| Alycaaaa explică (pentru Theo20):

Poza aia e de acum 2 ani si cv! Acum am 75 de kgcrying((((

| Theo20 a răspuns (pentru Alycaaaa):

Eu am avut 56 de kg si acum am 46 am slăbit in 2 luni 10 kg și sunt foarte sinceră și-ți zic că nu n-am abținut deloc de la dulciuri și alte gustări cu grăsimi si calorii, dar am facut sport, făceam 50 de abdomene în fiecare seară și alergam destul de mult, la fel în fiecare seară, dar asta depinde si de organism, e foarte importanthappy

| xIzax a răspuns:

Mai intai..Abtinete..de la chestii cu calorii, sau grasimi.Trebuie sa faci sport, sa te plimbi..sa ai un stil de viata mai sanatos..nu sa te abtii de la mancare big grin. Bafta :*!

| BatPug a răspuns:

Sti cum e dieta africana? Nu mananci nimic.