| anonim_4396 a întrebat:

Happy Valentine's Daylaughing!
Am nevoie de o felicitare de 14 februarie cit mai originala si mai frumoasa pentru al felicita pe un baiat, insa va spun de la inceput ca nu e prietenul meu si cred ca nu ma placesad...In fine, eu vreau sa-l uimesc cu cuvinte cit mai frumoase, poate cu figuri de stil care sa atinga sufletul sau ce credeti voi^
Va multumesc anticipat.
Cea mai originala si "patrunzatoare" garantez ca primeste FUNDITA.

Răspuns Câştigător
| adreaelisa2000 a răspuns:

"Ai parut ca un curcubeu, mi-ai luminat cele mai intunecate si nepatrunse ganduri...am stiut atunci ca trebuie sa vin la tine.de atunci suntem un univers, fiecare stea e a noastra, fiecare rasarit e prntru noi iar apusul e doar o chestiune de timp.
"Fiecare noapte, fiecare atingere, fiecare sarut pe care mi le-ai daruit le pretuiesc mai mult decat propria-mi viata! Ma pierd in cuvinte si in ceea ce nu se poate numi dragoste pentru ca este mult mai mult decat atat: tu esti speranta mea de a trai.
Cand ma gandesc la tine sufletul mi se umple de bucurie. Esti tot ce vreau si tot ce am nevoie, vreau sa inteleg cat de aproape-mi esti. Desi cuvintele nu exprima decat jumatate din ce simt, iti spun ca te iubesc mult de tot si as vrea ca sa simti.
Ingaduie-mi singura bucurie aceea de a-ti rosti numele ca pe o melodie fara inceput, fara sfarsit, creata anume pentru tine. Ca te iubesc mult ca sa pot pleca. As vrea ca de ziua cea romantica - 14 februarie - sa ne intalnim numai noi 2 intr-un par.