| Cynthia13 a întrebat:

Help! Maine trebuie sa predau portofoliul la romana si am o mare problema.Trebuie sa fac fisa de lectura a unui text epicbig grinupa melci de Ion Barbu.Am cautat pe internet, dar nu am gasit nimic. Unde sa mai caut?
Cine a facut si el la scoala aceasta poezie imi poate spune si mie:
1.Cine e naratorul?
2. Din ce perspectiva se nareaza?
3.Care sunt momentele subiectului?
Trebuie sa raspund la o groaza de intrebari si nu stiu ce sa mai fac deoarece am foarte multe teme si teste.Nu mai fac fata!
Funda! si scuza-ti categoria, dar e urgent!

1 răspuns:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

1. Naratorul e autorul
2. Citeste poezia
3. Citeste poezia
Nu o sa-ti facem noi acum temele de casa, omg straight face