| anonim_4396 a întrebat:

Ideea este ca peste cateva luni urmeaza sa dau examenul de capacitate si mor de frica. Vreau sa intru la un liceu foarte bun media totala trebuie sa o am 9.5. Cum credeti ca va fi examenul de anul acesta? Help sad

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Hei.Eu cred ca va fi foarte usor anul acesta la matematica, si la romana.Nu trebuie sa te panichezi.Incearca sa faci multe teste(gen modele de examen) si la mate si la romana pentru ca te vei simti pregatit\a si nu vei mai avea emotii.O sa fie foarte usor.Iti zic din proprie experienta, vei avea emotii pana vezi subiectele si vezi cat de usoare sunt. Bafta!

| Dermou a răspuns (pentru DedeeAndreea):

Ma gandeam ca va fi mai greu, avand in vedere cat de usor a fost anul trecut.

5 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Va fi foarte ușor după prestația de la simulări. Ca anul trecut cred că va fi.

| KLiNK a răspuns:

Va fi mult mai ușor la matematică. În simulări a fost dezastru. Fă exerciții din culegeri. Sunt mult mai grele ca cele de la examen. Și când vei avea subiectele în față ți se va părea foarte ușor.

| AGreatMan a răspuns:

Si eu am problema asta.Incearca sa faci exercitii zilnic la matematica si romana. Examenul o sa fie usor daca esti atent(trebuie sa iti controlezi si emtotiile). Problemele de geometrie la matematica trebuie tratate cu seriozitate, pentru ca sunt punctate destul de bine.La romana trebuie sa iti dezvolti scrierea compunerilor(cat mai putine puncte scazute) si gramatica, in rest totul tine de atentie si expresivitate(ai grija si la scris si aranjarea in pagina). Succeswinking

| Bibble a răspuns:

Mai usor la matematica si mai greu la romana, dupa rezultatele si subiectele de la simulari.