| Alexul99 a întrebat:

Ieri am luat proba practica pentru permisul de conducere si ma intreb cam cat dureaza pana pot intra in posesia lui? trebuie sa merg undeva sa il ridic sau o sa vina acasa? sau pot sa ridic mai repede o dovada cu drept de circulatie? am uitat sa vorbesc despre asta cu instructorul fiindca eram foarte bucuros. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Yon1470 a răspuns:

Da,poti sa-ti iei dovada si e valabila 15 zile, timp in care iti ajunge si permisul. Cand iti ajunge permisul postasul ti-l inmaneaza personal si daca nu te gaseste mergi la posta cu buletinul.

| Alexul99 explică (pentru Yon1470):

M-au sunat de la posta si l-am luat, am avut noroc ca a venit repede laughing mersi mult de raspuns oricum.

| Yon1470 a răspuns (pentru Alexul99):

Cu placere!

7 răspunsuri:
| Yon1470 a răspuns:

Da,pot sa-ti iei dovada si e valabila 15 zile, timp in care iti ajunge si permisul. Cand iti ajunge permisul postasul ti-l inmaneaza personal si daca nu te gaseste mergi la posta cu buletinul.

| Dianax124 a răspuns:

După o săptămână după ce il iei trebuie sa te duci undeva la gara. Adică, așa a făcut mama. Bafta!❤

| suntserios a răspuns (pentru Dianax124):

Buna asta cu gara. Ma intreb cum ai ghicit ca e vorba de acelasi oras

| Dianax124 a răspuns (pentru suntserios):

Zi orașul. Poate este vorba laughing)

| BanyAndrama a răspuns:

De obicei vine prin posta.