| anonim_4396 a întrebat:

Im caut o echipa de fotbal din Bucuresti, modesta.nu am pretentii de steaua sau dinamo.Am aproape 15 ani(grupa 1998),sunt un jucator fara experienta dar am unele calitati, care daca erau speculate poate eram ceva in momentul de fata.Nu vreau sa devin Ronaldo,vreau doar sa-mi indeplinesc visul sa incerc, sa vad cum e.nu vreau sa mor prost cum se spune, iubesc acest sport.Mi-ati putea recomanda un club? Si sa-mi dati mai multe detalii.In legatura cu postul,e mai complicat. Poate pare ciudat,dar ma descurc cel mai bine ca fundas central/lateral sau ca atacant.Pot sa ajut mult defensiva, dar pot juca bine ca si atacant.Nu sunt genul de jucator care sa creeze,doar sa opresc sau sa finalizez faze daca intelegeti.Punctule mele forte sunt : sutul,pasa,blocaz-ul,respingerea,deposedarea,lovitura de cap,protejarea balonului. Punctele slabe : viteza,dribling,preluari, pozitionare cam aiurea in teren.Iar la centrati ma descurc ok.Nu stiu ce post mi se potriveste.Mentionez ca sunt o persoana inalta,1, 78 la 15 ani.Va multumesc, alte detalii suplimentare sunt bine-venite.

2 răspunsuri:
| IonutPlayMc a răspuns:

I-ati niste prieteni pe un teren de footbal si faceti-va un mic antrenament :pase, suturi, driblinguri etc in timp o sa evoluezi dar nu deodata ci pe parcurs sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru IonutPlayMc):

Cu ce sa il ajuti daca omu' a zis ca isi cauta echipastraight face