| asdassdsdsfsfs a întrebat:

Imi place de o fata din clasa si cred ca si ei de mine. Nu sunt genul timid, vreau doar cateva pareri dupa care o voi intreba fata in fata. Nu ma consider un tip "frumos", asta ar fi singura mea problema. Nu stiu ce va crede cand o voi intreba. Rade mereu la glumele mele, are si cateva "semne" ca ma place. Rade chiar si la glumele fara sens (intentionat am facut acele glume). Are cateva momente cand parca face in asa fel sa se atinga de mine. De exemplu, acum cateva zile, chiar daca avea destul loc sa treaca pe langa, ea a preferat sa se loveasca cu fundul de coapsele mele. Vreau doar cateva pareri. Tot ce ma complexeaza este ca mie mi se pare ca sunt urat si nu stiu cum va reactiona cand o intreb...

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i in fata nu mai ocoli si vezi reactia atunci. Nu-ti taie nimeni capul.

greece12
| greece12 a răspuns:

Frumusetea omului e apreciata de ceilalti intotdeauna,noi suntem cei mai ingrozitori critici ai infatisarii noastre,sa stii.
N-ai decat sa te vezi tu si cu cap de pasla,daca fetei ii placi,n-ai ce face, ea apreciaza, nu tu.
happy
Si, din ceea ce ne spui aici, ea a vazut acel "ceva" care o atrage la tine si te incurajeaza necontenit.
Ce-ar fi sa n-o mai lasi sa astepte?
Curaj!

| neutrino a răspuns:

Ea te place si face tot ceea ce este posibil si civilizat ca (si) tu sa intelegi acest lucru, si in cazul in care fata iti place, sa faci tu primul pas. Daca nu crezi ca esti de "nasul "ei, atunci spune-i asta direct, sa nu mai faci fata sa-si piarda timpul cu tine. Daca insa esti de acord, atunci este timpul sa treci la fapte si sa-i demonstrezi ca esti capabil si onorat sa ai o relatie frumoasa cu ea. Mult succes!

| Oana92 a răspuns:

Daca te place inseamna ca te place asa cum esti si nu te vede urat. Gandeste-te la asta si fugi sa vorbesti cu ea. Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce gandesti tu in locul ei. Las-o pe ea sa decida daca esti urat sau nu(daca stai in drum doar de un element nesemnificativ...o sa ramai cu elementul). Ce ai de pierdut daca o intrebi? Iti spun eu! Daca nu o faci tu acum, maine ii va spune asta alt baiat si tu ai cam pierdut doar pentru ca ai stat pe ganduri. Succes!

| XxPufosheniaXx a răspuns:

Nu trebuie sa te consideri urat, nu exista oameni urati! Fiecare are frumusetea lui, o frumusete diferita, dar nu exista oameni urati!winking Si mai ales, daca fata te place, de ce zici ca esti urat? Am inteles ca nu stii sigur daca te place, dar daca se comporta asa, eu zic ca sigur simte ceva..adica, iti face avansuri laughing sau cel putin incearca..si mna, are ea ceva interese, urmareste ceva.
Lasa parerile astea "ridicole" pe care le ai tu despre tine si vorbeste cu fata! O sa fie ok, ai sa vezi!
Bafta happy!