| Eleenaa4432y3yey a întrebat:

Salut, TPU, îmi place foarte mult de un baiat cu care am fost într o clasa în clasele primare, acum nu mai sunt pentru ca m-am mutat în alta clasa. El mă plăcea pe mine și eu tot, atunci în clasele primare dar acum nu știu ce simte. El e foarte frumos par creț, ochi foarte mari, căprui, simt fluturași în stomac când îl mai vad pe holul liceului. Dați mi ideii cum aș putea să îi atrag atenția dar fără sa ma apropii de el pentru ca nu prea avem tangenta în nimic. happy

4 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Hmm, dacă ai Facebook și are și el și va aveți reciproc în lista de prieteni, atunci încearcă să intri in vorba cu el dar nu oricum. O poți face într-un mod subtil, nu invaziv. De exemplu, dă-i like-uri dar nu la toate postările ci doar la câteva, trimite-i din când în când melodii de dragoste dar nu siropoase pe Mess. Vezi cum reacționează și apoi decizi ce faci. Dacă e receptiv incepi sa te apropii mai mult dar încet, fără să grăbești treaba. Dacă e indiferent la gesturile tale, atunci te retragi.

| Eleenaa4432y3yey explică (pentru AdioTPU):

Are Facebook cu poze de când era mic, și din păcate acum nu cred ca mai folosește Facebook ul sad oricum merci p/u răspuns

| colonelumorteni a răspuns:

Asta mi s-a intamplat mie in scoala generala.M-am indragostit de o fata cu 2 ani mai mica decat mine Alina. Si eu mi-as fi dorit atentia ei.Dar ea avea ochi pentru altcineva.De mine s-a indragostit o alta fata Cristina pe care nu o placeam din nefericire.In fiecare pauza eu stateam dupa colt cum se spune ca sa o urmaresc pe Alina.Aceiasi fluturi in stomac i-am avut si eu.Ma duceam pe terenu de fotbal ca sa o vad.ma uitam pe fereastra scolii cum se juca afara dar niciodata nu m-am dus la ea.Un baiat din clasa ei a vrut sa-i puna piedica cand venea sa sara la groapa de nisip Eu l-am auzit ca stateam pe margine.M-am bagat in groapa si ea cred ca se pregatea sa fuga.Mi-a zis ala:,, ba ia da-te ma la o parte"! Ai zic:,, pai ia stai putin ma baiatule de cand si pana cand ma impingi tu pe mine.Stai ca vine varamio, Cata, blondu" la scoala mereu... Avea 17 ani varamio dar ala totusi ma impins.Au urmat niste replici de amenintare din partea mea nu ne-am batut dar am salvat-o pe Alina.Cand a fost sfarsitu anului scolar profa de romana le-a chemat pe fetele din a 6-a sa plateasca meditatiile si ea nu avea bani.A intrebat profa,, Cine are 2 mii de lei"? Nimeni nimic....Imi aduc aminte ca eram langa banca afara la profa.Am zis;,, Eu doamna am eu" Colegele mele se uitau la mine mirate.Ce naiba? A zis una.Am scos cateva hartii din buzunar bani cu care trebuia sa-i cumpar dirigintelui meu un pachet de cafea si inca ceva de sfarsit de an.Eu personal cuma ar fi i-am cerut bani tatalui pentru asta.Nu i-am mai luat nimic i-am dat ei.,, Ti-aduc banii cand ia tata salariu" asa mi-a zis.ea a insistat sa-i iau ca eu i-am zis ca nu mai am nevoie.dar eram foarte indragostit de ea si acel moment cand i-am dat banii m-am simtit ca si cand as fi facut-o cea mai fericita.I-am marturisit in clasa 10-a dupa 3 ani dar era indragostita de altul.Ai dadeam mesaje pe telefon desii cineva m-a dat de gol.Din cauza ca beam mult in discoteca a venit langa mine cu iubitu ei de mana si mi-a zis;;, Mai usor cu mesajele alea ca vede tata si e numarul lu Claudia' sora mea... m-am simtit ca ultimu om eram cu niste tovarasi pe care i-am tras deoparte ca voia sa se ia de baiatul ala si eram beat.Am inceput sa plang afara in spatele discotecii sad Prea tarziu inseamna niciodata

| Eleenaa4432y3yey explică (pentru colonelumorteni):

Da, interesanta poveste, într-adevăr prea târziu poate fi niciodată, dar e foarte greu și din ambele părți, vezi ca acum.baietii sunt un pic cam imaturi și nici nu știi cum.vor reacționa, dacă nu vor spune pentru ca din păcate acum ala 16 ani băieții se joaca cu,, plăcutul,, ca la grădiniță. Totuși dacă nu ii voi putea spune voi lăsa soarta și iubirea să-și facă efectul happy știi cum se zice prima dragoste nu se uita niciodată