| eU777 a întrebat:

In ce clasa se tine balul bobocilor si cand? In ce consta? Participarea este obligatorie? Exista vreo petrecere sau vreun afterparty daca da unde se tine in club? Credeti ca participarea la un asemenea concurs de frumusete sporeste "popularitatea"? De la ce varsta ai voie sa mergi in club legal si in ce tip de club? De la ce varsta ai putea intra fara sa ai varsta necesara daca ar trebui sa ai una?

Răspuns Câştigător
| Aaxell a răspuns:

Balul bobocilor se face in clasa a 9 a, in a 5 a se face Balul Boboceilor. Stiu ca participarea nu este obligatorie. Exista afterparty dar doar pentru cei care l-au organizat, adica a 12 a, respectiv a 8 a. Popularitea ar putea spori, numai ca de obicei, pe relatii se obtin locurile, deci nu te agita prea tare, in caz de vrei sa te duci, du-te pentru distractie! Nu stiu daca este legal, dar normal ar fi ca de la varsta majora sa frecventezi cluburile, si chiar daca te-ai duce fiind minor ai avea nevoie de un insotitor major care sa rapunda de tine. Asta e normal.