| Mariusica123456789 a întrebat:

Salut tpu.In majoritatea timpului eu sunt un baiat timid. Fetele ma saluta eu le salut si atat.Adica imi plac fetele dar nu stiu cum sa vorbesc cu ele. Daca imi puteti da niste sfaturi ar fi de apreciat si va premiez cu o funda!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Cred ca dau pe TPU raspunsul asta a 1000 a oara laughing
Fii atent, stiu ca timiditatea e enervanta, si eu mai am momente de ezitare cateodata, problema e ca nu petreci timp in jurul lor. Adica cu baietii nu ai probleme, asta pentru ca mereu esti inconjurat de ei, asa e si cu fetele, cu cat stai mai mult in jurul lor cu atat te vei simti mai in largul tau, cu cat incepi si te straduiesti sa conversezi mai des cu ele cu atat te vei obisnui mai repede. Momente in care nu stii ce sa spui vor exista, pentru ca nu e usor la inceput, daca daca nu treci peste greul de la inceput si nu iesi din zona de confort nu vei remedia aceasta problema.
Ai increde in tine, daca altii pot si tu poti, asa imi spuneam mereu, pentru ca acei "altii" sunt la fel ca tine, cum toti suntem la fel inseamna ca toti putem, toti avem ambitie in noi, trebuie doar sa o scoatem la suprafata, succes.

6 răspunsuri:
| ardei795 a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu! laughing

| RAY a răspuns:

Daca te place fata va vorbi cu tine, daca esti frumos vei atrage fetele langa tine

| Hitler666MD a răspuns:

Intreabale odata ceva si le vei intreba toata viata.

| Alyexxxx a răspuns:

Exact asa eram si eu acum juma de an. Eram timid cu fetele. Am inceput sa ies pe afara toata ziua cu prietenii si sa prind curaj si cand gasca se intalnea cu o fata sau mai multe ma bagam si eu in seama cu ele, nu foarte mult dar incercam, iar acum am ajuns sa ma bag in seama cu orice fata, chiar daca nu o cunosc ma imprietenesc imediat cu ea.

| AndreeaMadalina01 a răspuns:

Fi tu, ai incredere in tine si in ceea ce esti, fetelor le place sinceritatea, incearca sa vb cu ele, altfl o sa creada ca le ignori, sau ca nu-ti place de ele laughing))))

| ksuper31 a răspuns (pentru AndreeaMadalina01):

Si increderea! Fii increzator!